W dniu 26 czerwca br. na terenie siedziby Odolanowskiego Bractwa Strzeleckiego odbył się po raz czwarty Odolanowski Turniej Strzelecki.

Zawody w strzelaniu z wiatrówki długiej zostały przeprowadzone w klasyfikacji indywidualnej w dwóch kategoriach wiekowych oraz klasyfikacji drużynowej.

We współzawodnictwie indywidualnym i drużynowym wystartowało ogółem 23 zawodników.

Wyniki rywalizacji indywidualnej:

Klasyfikacja indywidualna KOBIET kat. +18 lat

1- sze miejsce Wioletta Andrzejewska – 44 punkty

2-gie miejsce Vladyslava Hurzhii – 39 punktów

3- cie miejsce Ewa Rataj – 38 punktów

Klasyfikacja indywidualna MĘŻCZYZN kat. +18 lat

1-sze miejsce Przemysław Stasiak– 46 punktów (po dogrywce)

Wyniki rywalizacji drużynowej:

1-sze miejsce zajęła drużyna Odolanowskiego Bractwa Strzeleckiego nr 1 składzie: Wioletta Andrzejewska, Krzysztof Dybol, Karol Wiertelak, Bogusław Porada z dorobkiem – 167 punktów.

2- gie miejsce zajęła drużyna Odolanowskiego Bractwa Strzeleckiego nr 2 w składzie: Ewa Rataj, Wojciech Geisler, Piotr Banasiak, Dariusz Gołacki z dorobkiem – 160 punktów.

3-cie miejsce zajęła drużyna „Rodzina Hurzhii” z Ukrainy w składzie: Vladyslava Hurzhii, Svitlana Hurzhii, Daria Hurzhii i Jurij Hurzhii, – z dorobkiem – 78 punktów.

W porównaniu z wynikami ubiegłorocznego Turnieju obecny Turniej stał na wyższym poziomie – większość zawodników startujących w konkurencjach indywidualnych i drużynowej zdobyła więcej punktów niż w roku ubiegłym.

Pomimo ograniczeń związanych z pandemią zawody przebiegały w miłej, przyjaznej atmosferze.

Jeśli sytuacja ogólna na to pozwoli, to w miesiącu lipcu br. zorganizujemy jeszcze drugą część Turnieju (w tym konkurs strzelania z wiatrówki krótkiej).

Organizatorem głównym było Odolanowskie Bractwo Strzeleckie a współorganizatorami Miejsko-Gminne Zrzeszenie LZS w Odolanowie oraz Urząd Gminy i Miasta Odolanów.