W dniu 15 maja 2026r. na strzelnicy „LEONHARD” w Gorzycach Wielkich, odbyły się zajęcia strzeleckie dla uczniów L.O. im. Władysława Jagiełły w Odolanowie – w zakresie bezpiecznego posługiwania się bronią palną, połączone z treningiem strzeleckim z pistoletu centralnego zapłonu i karabinka sportowego.
Zajęcia prowadzili uprawnieni członkowie Zarządu OBS, z wykorzystaniem broni własnej.
Koszt finansowy zajęć strzeleckich dla wszystkich uczestników został pokryty w całości z dotacji celowej Urzędu Gminy i Miasta Odolanów, utworzonej w ramach konkursu ofert na realizację zadania publicznego, przy istotnym udziale wolontarystycznym organizatora zajęć – Odolanowskiego Bractwa Strzeleckiego.
Zgodnie z założeniami konspektu program zajęć obejmował:
- Część teoretyczna:
- zapoznanie uczestników zajęć z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na strzelnicy oraz przekazanie zasad bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią palną.
- omówienie budowy i zasad działania broni palnej krótkiej i długiej.
- Część praktyczna na stanowisku strzeleckim:
- przyjmowanie postaw strzeleckich.
- trening w strzelaniu do tarczy z broni palnej krótkiej i długiej.
Zajęcia zostały przeprowadzone zgodnie i wg reguł obowiązujących w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego.
W treningu – wraz z opiekunem z ramienia kadry nauczycielskiej L.O. – wzięło udział 14 osób. Wszystkim uczestnikom wręczono okolicznościowe dyplomy potwierdzające udział w zajęciach strzeleckich.
Opracował: Tadeusz Gaworski
0 komentarzy